Ładowanie
Książka
Tak uczył Zaratustra
Okładka książki

Tak uczył Zaratustra

Cena
48,00 zł
Data wydania
19 czerwca 2018
Format
148 x 210
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
400
ISBN
978-83-8011-862-1
Dostępność
dostępny

Przez wiele długich lat nieodłączną częścią mojego stroju liturgicznego był paliusz arcybiskupi. Wieloletnie studia nad szeroko pojętą nauką chrześcijaństwa zawartą w jego różnych odgałęzieniach - zarówno rzymskokatolickich, jak i protestanckich - zaprowadziły mnie do pism, których treść w nieco zmienionej formie była mi znana i przeze mnie nauczana. Mogę powiedzieć, że odkrycie ich pochodzenia wprawiło mnie w zdziwienie: były to pisma Zaratustry, które zostały wszczepione w nauki chrześcijańskie. Poruszają one wiele ważnych kwestii dotyczących życia społecznego, religijnego, rodzinnego, politycznego oraz podejmują tematy z zakresu filozofii czy rozwoju osobistego. Filozofia Zaratustry wydaje się idealna dla współczesnej cywilizacji z jej niepokojami społecznymi, kryzysami gospodarczymi i przewrotami religijnymi. Zaratustra i jego nauka mogą stać się ponownie czynnikiem dającym nadzieję naszemu społeczeństwu, podobnie jak to było w odległych historycznie czasach, znanych jako Złoty wiek. Przesłanie Zaratustry jest zawsze świeże i zawsze obecne, a płynąca z niego nauka jest drogą samoodnowy, ponadczasowym przewodnikiem dla ludzkości.

Ratu


Arkaim uznane zostało przez archeologów rosyjskich za kolebkę cywilizacji Słowian oraz miejsce, w którym spisane zostały święte teksty Awesty. Miasto miast, etymologicznie wywodzące się od „między niebem a ziemią”, wedle licznych świadectw posiadające moc uzdrawiania. Arkaim to wreszcie miejsce narodzin i działalności Zaratustry – stąd udał się w odległe regiony, by przekazać ludziom przesłanie otrzymane od Ahura Mazdy. Przyjaciele Arkaim stawiają sobie za cel rozpowszechniać wiedzę o nim i jego historii.

Autor
Autor książki

Ratu (Zoroastrianie Słowiańscy)

Krótkie wyjaśnienie terminu Ratu:

Ratu jest oficjalnie noszonym tytułem przez autora i tymże tytułem wg obowiązującej go etykiety się posługuje. Nie jest to pseudonim i nie jet to tzw. nick. To tytuł nadawany według starożytnej kapłańskiej tradycji Zoroastrian (Zaratusztrianizmu).
Jest on o kilka tysięcy lat starszy od funkcji papieskiej i przewyższa ją godnością.

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj