Ładowanie
Książka
Awesta. Pisma Święte Słowian
Okładka książki

Awesta. Pisma Święte Słowian

Cena
79,90 zł
Data wydania
7 lutego 2020
Format
148 x 210
Oprawa
Miękka
Ilość stron
1242
ISBN
978-83-8011-962-8
Dostępność
dostępny

Trudno jest w kilku słowach opisać potężne dzieło, z którego na przestrzeni wieków korzystali wielcy intelektualiści, znani jako Worthsmith, co można tłumaczyć następująco – „ci, którzy pracują ze słowem”. Znaleźli się wśród nich: Friedrich Schiller, Voltaire, Adolf Berthold Ludwig Grimme, Denis Diderot, Johann Wolfgang von Goethe, Heinrich von Kleist, George Gordon Byron, Adam Smith, Shelly Kagan czy Friedrich Nietzsche, jak również znani kompozytorzy: Ludwig van Beethoven, Jean-Philippe Rameau włączył Zaratustrę do swojej opery Zoroastre, Wolfgang Amadeusz Mozart w Czarodziejskim flecie i Richard Strauss w symfonii Tak mówił Zaratustra.

Z całą pewnością Święta Awesta należy do niepowtarzalnych w skali światowej pereł literatury filozoficznej i tego, co dziś określa się mianem literatury religijnej. Mówi o wierze, tradycji i obyczajach naszych przodków, stanowiących nasze materialne i niematerialne dziedzictwo. To na jej podstawie został sporządzony sławny, przechowywany się w Muzeum Brytyjskim w Londynie Cylinder Cyrusa, który stał się pierwowzorem znanej wszystkim Deklaracji Praw Człowieka.

Na ponadczasowość Świętej Awesty i tym samym natchnienie wskazuje praktyczne wykorzystanie jej porad na przestrzeni historii, a znane większości ludziom określenia, wskazują na to, co powinno być traktowane jako świętość, a co nie. Ciężko byłoby poruszać się człowiekowi i światu bez mądrości.

Zaratustra w swoich poetyckich hymnach, stanowiących podstawę Świętej Awesty, refleksjonuje i wyjaśnia, na czym polega mądrość, a czyni to opierając się na Objawieniu się jemu źródła Mądrości, którym jest Ahura Mazda, nazwany przez Zaratustrę Dobroczynnym Duchem i Przyjacielem człowieka. Ta Księga czyni wyraźny kontrast pomiędzy religijnością a duchowością człowieka, podkreślając wyższość dobrego myślenia, dobrego mówienia i dobrych czynów.

Na czym polega wyjątkowość Świętej Awesty? Zachęca do rozwoju wewnętrznego, umysłu i sprawiedliwości. Buduje i wspomaga społeczeństwo, udziela wskazówek, które mogą być wszechstronnie wykorzystane, na przykład w prowadzeniu handlu. Zawiera informacje z zakresu medycyny i zdrowego żywienia, życia rodzinnego, praktykowania wiary, osobistej godności, walki o sprawiedliwość oraz wielu innych zagadnień. Wypowiada się na temat dbałości o przyrodę i zachęca do troszczenia się o nią. Jest jasna i zrozumiała dla każdego człowieka. Nie nawołuje do przemocy i wyzyskiwania, w zamian proponuje trzeźwe podejście do wielu sytuacji życiowych. Poucza władców i rządzących, aby nie uciskali ludzi prawami, których sami nie przestrzegają. Niczego nie narzuca, a zachęca, aby jej rady zastosować w życiu osobistym.

Mam nadzieję, że każdy poznawszy jej treść, wyniesie wiele osobistych korzyści.

Ratu

Strażnik wiary i tradycji Zoroastrian Słowiańskich

Autor

Ratu Zaratusztrotemo — nie jest pseudonimem, albo nickiem, lub nawet ksywką, lecz szczególnie zaszczytnym, pochodzących z odległej starożytności tytułem nadawanym najwyższym kapłanom w zoroastrianizmie. Przewyższa on tytuł papieski, nie tylko godnością, ale i historią jego używania i nadawania. Ratu obok Awesty. Pism Świętych Słowian, jest również autorem takich książek, jak: Starożytni Zoroastrianie Słowiańscy, Tak uczył Zaratustra, oraz Rotuły Historia Słowian poezją i ogniem pisana, oraz autorem serii wykładów wideo w nowoczesnym wydaniu na kanale YouTube pt. Kompozytor Piękna.

Kanał YouTube

Strona internetowa

https://zaratusztrotemo.eu/Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj