Ładowanie
Książka
Krowa w esencji różanej
Okładka książki

Krowa w esencji różanej

Cena
30,00 zł
Data wydania
6 listopada 2017
Format
148 x 210
Oprawa
Miękka
Ilość stron
368
ISBN
978-83-8011-570-5
Dostępność
dostępny

Opowiadania Krowa w esencji różanej, Iglica, Bariery i Pułapka stanowią zbiór krytyczno- satyrycznych, trzeźwych i boleśnie współczesnych impresji o polityce, stosunkach międzyludzkich, ale przede wszystkim moralności (a raczej niemoralności) szeroko rozumianej władzy. Pierwotnie wystawiane na scenie i nagradzane, zostały przez Autora zaadaptowane na potrzeby niniejszego zbioru i udostępnione czytelnikom.

Autor

Urodziłem się w Warszawie w roku 1931. Po Powstaniu Warszawskim i przejściu przez obóz w Pruszkowie, mieszkałem wraz z rodziną kolejno w Krakowie, Głogowie i w Łodzi. Po ukończeniu szkoły średniej a następnie wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej, rozpocząłem pracę zawodową w poznańskich zakładach przemysłu gumowego Stomil. Po kilku latach ukończyłem dodatkowo studia na wydziale Dziennikarstwa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Za zasługi dla przemysłu zostałem odznaczony Złotą Odznaką Przemysłu Chemicznego, Brązowym i Srebrnym medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju, Medalem 30 - Lecia Polski Ludowej oraz Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Pracując w przemyśle parałem się jednocześnie piórem, debiutując na przełomie lat 1958/1959 trzema krótkimi słuchowiskami radiowymi oraz opowiadaniem sensacyjnym, pod tytułem Kto i dlaczego?, wydrukowanym wraz z opowiadaniem Antoniego Marczyńskiego w książce pt.: Biały jacht, wydanym przez Wydawnictwo Śląsk. Jednocześnie w prasie codziennej (Głos Wielkopolski) wydrukowane zostały moje pierwsze opowiadania. Dalsza praca pisarska to kilkadziesiąt opowiadań współczesnych, sensacyjnych i science–fiction, ponad dwadzieścia słuchowisk radiowych, emitowanych w I, III, IV programie PR i Radiu Bis, siedemnaście wydanych książek, cztery nagrodzone sztuki teatralne, kilka opracowań pamiętnikarskich. Współpraca z prasą codzienną (Życie Warszawy, Gazeta Krakowska, Głos Wielkopolski) i periodykami (Życie Gospodarcze, Chemik, Przemysł Chemiczny, Perspektywy, Gazeta Kulturalna, Opowieści z duchami itp.) zaowocowała szeregiem artykułów o różnorodnej tematyce.

Łódzka Fundacja KAMENA wykonała film o nazwie Bohaterowie tamtych dni, w którym umieszczono między innymi wywiad z Autorem, opisujący przeżycia Autora podczas Powstania Warszawskiego oraz podczas pobytu w obozie Dulag 121.

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj