Ładowanie
Książka
Koniec i Początek Świata
Okładka książki

Koniec i Początek Świata

Cena
38,00 zł
Data wydania
1 czerwca 2019
Format
130 x 200
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
362
ISBN
978-83-8011-906-2
Dostępność
dostępny

Wcześniej nieobserwowany obiekt kosmiczny „Marduk” sprowadził zagładę życia biologicznego na Ziemi. Dla ludzkości nie ma nadziei na odwrócenie katastrofy – jak to jednak bywało w jej dziejach, potrafi ona zejść z trajektorii ciosu. W pewnym przynajmniej sensie. Mocarstwa światowe postanawiają przechować w hibernacji najbardziej wartościowych reprezentantów rodzaju ludzkiego – aby po dwustu latach, gdy wygaśnie sprowadzony przez „Marduka” kataklizm, odtworzyć ludzkość z jej najlepszych synów. Rzecz w tym, że chociaż Ziemia pozwala na „nowy start”, to ludzie w niej obudzeni są mentalnie dziećmi poprzednich epok. Brutalny komunista Jurij Koliakow czy amerykański demokrata Thomas Levin – wszyscy oni są zakładnikami swoich poglądów, a ich współpraca swym pragmatyzmem budzi grozę powtórki z dziejów ludzkości na dziewiczej planecie. Czy wielki plan odnowienia człowieka na Ziemi jest utopią?

Koniec i Początek Świata to wspaniała książka z samego środka nurtu science fiction, która pyta o rzecz najważniejszą: czy mając szansę stworzyć na nowo świat, ludzie potrafiliby uczynić go lepszym?

Autor

Urodziłem się w Warszawie w roku 1931. Po Powstaniu Warszawskim i przejściu przez obóz w Pruszkowie, mieszkałem wraz z rodziną kolejno w Krakowie, Głogowie i w Łodzi. Po ukończeniu szkoły średniej a następnie wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej, rozpocząłem pracę zawodową w poznańskich zakładach przemysłu gumowego Stomil. Po kilku latach ukończyłem dodatkowo studia na wydziale Dziennikarstwa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Za zasługi dla przemysłu zostałem odznaczony Złotą Odznaką Przemysłu Chemicznego, Brązowym i Srebrnym medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju, Medalem 30 - Lecia Polski Ludowej oraz Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Pracując w przemyśle parałem się jednocześnie piórem, debiutując na przełomie lat 1958/1959 trzema krótkimi słuchowiskami radiowymi oraz opowiadaniem sensacyjnym, pod tytułem Kto i dlaczego?, wydrukowanym wraz z opowiadaniem Antoniego Marczyńskiego w książce pt.: Biały jacht, wydanym przez Wydawnictwo Śląsk. Jednocześnie w prasie codziennej (Głos Wielkopolski) wydrukowane zostały moje pierwsze opowiadania. Dalsza praca pisarska to kilkadziesiąt opowiadań współczesnych, sensacyjnych i science–fiction, ponad dwadzieścia słuchowisk radiowych, emitowanych w I, III, IV programie PR i Radiu Bis, siedemnaście wydanych książek, cztery nagrodzone sztuki teatralne, kilka opracowań pamiętnikarskich. Współpraca z prasą codzienną (Życie Warszawy, Gazeta Krakowska, Głos Wielkopolski) i periodykami (Życie Gospodarcze, Chemik, Przemysł Chemiczny, Perspektywy, Gazeta Kulturalna, Opowieści z duchami itp.) zaowocowała szeregiem artykułów o różnorodnej tematyce.

Łódzka Fundacja KAMENA wykonała film o nazwie Bohaterowie tamtych dni, w którym umieszczono między innymi wywiad z Autorem, opisujący przeżycia Autora podczas Powstania Warszawskiego oraz podczas pobytu w obozie Dulag 121.

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj