Ładowanie
Książka
Być (nie)zwykłym wychowawcą. Wydanie drugie, rozszerzone
Okładka książki

Być (nie)zwykłym wychowawcą. Wydanie drugie, rozszerzone

Cena
49,90 zł
Data wydania
13 października 2023
Format
148 x 210
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
266
ISBN
978-83-8011-272-8
Dostępność
dostępny

Lekcja wychowawcza od lat spędza sen z oczu wielu nauczycielom, nie tylko tym, którzy dopiero co skończyli studia. Niestety mało czasu przeznaczone jest w trakcie ich trwania na kształtowanie umiejętności miękkich, tak bardzo potrzebnych we współczesnym życiu. Opracowane przez panią Annę Konarzewską scenariusze lekcji przeznaczonych dla młodzieży, reprezentują niezwykłą pomysłowość w kwestii zaciekawienia tematami społecznymi. Wykorzystanie metody pedagogiki zabawy, dramy oraz techniki pracy z filmem jest niezwykle atrakcyjne i dociera do emocji młodego człowieka z większą siłą.
Anna Sowińska
konsultant edukacji daltońskiej, Łódź

Anna Konarzewska napisała nie tylko książkę. Podzieliła się sobą. Tekst w książce to nie tylko tekst. To, o czym pisze autorka, to ona sama: życzliwa, szanująca, poszukująca. Dlatego do wielu ról i funkcji, które opisują Annę Konarzewską, chciałbym dodać jeszcze jedną: mentorka. Anno, bardzo Tobie dziękuję za książkę, duże brawa dla Ciebie!
Artur Negri
ekspert w zakresie myślenia krytycznego, wykładowca MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

Godziny wychowawcze powinny być ustalane z uczniami, tak jak robi to pani Ania. Wtedy angażujemy się w lekcje, podejmujemy rozmowę, wchodzimy w dyskusję. Oglądanie filmów edukacyjnych jest ciekawą opcją, ponieważ uczymy się tak rozumieć wiele rzeczy.
Sandra, uczennica

Pełna charyzmy, werwy do pracy, pomocna, przede wszystkim wyrozumiała, mogłabym wymieniać i wymieniać. Pani Ania to wychowawca, na którego czeka się w swoim życiu. To autorytet dla całej klasy, jak i zapewne dla wielu osób, które ją spotkało. Uwielbiam jej dystans do świata i sposób, w jaki przekazuje nam wiele wartości podczas godzin wychowawczych.
Natalia, uczennica

Patroni: Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka; Sztukater.pl; SuperTata.tv

Autor
Autor książki

Anna Konarzewska

Anna Konarzewska – niestrudzona, stale dokształcająca się edukatorka, tutorka i polonistka. Kreatywna, pełna pasji i energii dyplomowana nauczycielka oraz wychowawczyni. Jest Ambasadorką Fundacji „Kosmos dla dziewczynek". Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Roku 2021” oraz Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” w 2021 roku. W latach 2022 i 2023 nominowana do Nagrody im. Janusza Korczaka.

Blogerka „Być nauczycielem…” - strony, za pomocą której inspiruje pedagogów na całym świecie – od Ameryki, przez Europę, po Azję. W 2020 roku jej blog otrzymał wyróżnienie od TWINKL. Został wpisany na listę top blogów kulturowo-językowych w Europie.

Autorka książek: „Być (nie)zwykłym wychowawcą” (2019) oraz „(Nie)zwykłych spotkań. Wokół godzin wychowawczych” (2022). Dzieli się w nich pomysłami na edukację i (nie)zwykłe lekcje wychowawcze. Publikacje zostały opatrzone patronatami Polskiego i Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka oraz Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka. Wykładowca w Szkole Wyższej „Ateneum" w Gdańsku na kierunku „Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem”. Od 2020 roku należy do społeczności MIE Expert (Microsoft Innovative Educator Expert), która zrzesza najbardziej innowacyjnych i przedsiębiorczych nauczycieli z całego świata.

Anna Konarzewska prowadzi liczne webinary, szkolenia, warsztaty dla nauczycieli, studentów oraz uczestniczy w wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach poświęconych edukacji. Współpracuje z wieloma organizacjami, aby wspierać młodych ludzi w codziennych wyzwaniach współczesnego świata. Uczy przez zachwyt, prowokację, refleksję i działanie, łącząc w ten sposób dydaktykę języka polskiego z wychowaniem i przygotowaniem uczniów do życia. Jej dialog z uczniami opiera się na pedagogice Janusza Korczaka. Poza nauczaniem dzieli z uczniami swoje pasje teatralne. Jej szkolny zespół teatralny „Makabra" zdobył kilka nagród na scenie wojewódzkiej w przeglądach teatralnych. Na co dzień współpracuje z Operą Bałtycką, Nadbałtyckim Centrum Kultury oraz z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, aby wspierać wszechstronny rozwój swoich uczniów.

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj