Ładowanie
Książka
Być (nie)zwykłym wychowawcą
Okładka książki

Być (nie)zwykłym wychowawcą

Cena
38,00 zł
Data wydania
20 maja 2019
Format
148 x 210
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
228
ISBN
978-83-8011-908-6
Dostępność
niedostępny

Prezentowana publikacja to zbiór scenariuszy na lekcję wychowawczą, odpowiadającą oczekiwaniom współczesnej młodzieży. Poruszane są tutaj zagadnienia bardzo ważne, a jednocześnie trudne: bliższe poznanie uczniów, nawiązanie z nimi więzi i zbudowanie relacji pozwalającej na rozmowę na każdy temat.

Patronat nad wydaniem objęło Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka.

„Lekcja wychowawcza od lat spędza sen z oczu wielu nauczycielom, nie tylko tym, którzy dopiero co skończyli studia. Niestety mało czasu przeznaczone jest w trakcie ich trwania na kształtowanie umiejętności miękkich, tak bardzo potrzebnych we współczesnym życiu. Opracowane przez Annę Konarzewską scenariusze lekcji, przeznaczone dla młodzieży, reprezentują niezwykłą pomysłowość zaciekawienia tematami społecznymi. Wykorzystanie metody pedagogiki zabawy, dramy oraz techniki pracy z filmem jest niezwykle atrakcyjne i dociera do emocji młodego człowieka z większą siłą.”

Anna Sowińska, konsultant edukacji daltońskiej, Łódź

„Jeśli chcesz być dobrym nauczycielem, mogę dać Ci jedną radę - bądź przyjacielem swojego ucznia. Czego potrzebujesz? Empatii, życzliwości i pasji. Inne sprawy staną się wówczas dużo prostsze. Książka Anny Konarzewskiej jest właśnie o tym, że można zbudować głęboką więź - jedyną i niepowtarzalną relację, i na całe życie - nauczyciela z uczniem. Jak to zrobić? W tej książce znajdziecie odpowiedź!”

dr Agnieszka Tomasik, koordynatorka Gdańskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Pedagogika”, Gdańsk

„Każdy nauczyciel i wychowawca powinien przeczytać tę książkę, aby poznać nasze potrzeby.”

Monika, uczennica

„Godziny wychowawcze powinny być ustalane z uczniami, tak jak robi to pani Ania. Wtedy angażujemy się w lekcje, podejmujemy rozmowę, wchodzimy w dyskusję. Oglądanie filmów edukacyjnych jest ciekawą opcją, ponieważ uczymy się tak rozumieć wiele rzeczy.”

Sandra, uczennica

„Pełna charyzmy, werwy do pracy, pomocna, przede wszystkim wyrozumiała, mogłabym wymieniać i wymieniać. Pani Ania to wychowawca, na którego czeka się w swoim życiu. To autorytet dla całej klasy, jak i zapewne dla wielu osób, które ją spotkało. Uwielbiam jej dystans do świata i sposób, w jaki przekazuje nam wiele wartości podczas godzin wychowawczych.”

Natalia, uczennica.

Autor
Autor książki

Anna Konarzewska

Anna Konarzewska – niestrudzona, stale dokształcająca się edukatorka, polonistka. Kreatywna, pełna pasji i energii dyplomowana nauczycielka oraz wieloletnia wychowawczyni kilku pokoleń uczniów. Blogerka „Być nauczycielem…” – strony, za pomocą której inspiruje pedagogów na całym świecie – od Ameryki, przez Europę po Azję. Liderka Gdańskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Pedagogika”, w ramach którego prowadzi od paru lat warsztaty dla nauczycieli, dzieląc się swoją wiedzą, motywacją i doświadczeniem. Nominowana przez swoich uczniów do tytułu „Nauczyciel na medal” w województwie pomorskim w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Finalistka etapu miejskiego i wojewódzkiego tegoż plebiscytu pod patronatem „Dziennika Bałtyckiego” oraz marszałka województwa pomorskiego w 2017 r. Poza nauczaniem, z uczniami dzieli swoje pasje teatralne. Jako szkolny zespół „Makabra” zdobyli kilka nagród na scenie wojewódzkiej w przeglądach teatralnych. Na co dzień współpracuje z Teatrem Wybrzeże, z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim oraz z artystami Opery Bałtyckiej, aby wspierać wszechstronny rozwój swoich uczniów.

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj