Ładowanie
Książka
Być (nie)zwykłym wychowawcą
Okładka książki

Być (nie)zwykłym wychowawcą

Cena
38,00 zł
Data wydania
20 maja 2019
Format
148 x 210
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
228
ISBN
978-83-8011-908-6
Dostępność
niedostępny

Prezentowana publikacja to zbiór scenariuszy na lekcję wychowawczą, odpowiadającą oczekiwaniom współczesnej młodzieży. Poruszane są tutaj zagadnienia bardzo ważne, a jednocześnie trudne: bliższe poznanie uczniów, nawiązanie z nimi więzi i zbudowanie relacji pozwalającej na rozmowę na każdy temat.

Patronat nad wydaniem objęło Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka.

„Lekcja wychowawcza od lat spędza sen z oczu wielu nauczycielom, nie tylko tym, którzy dopiero co skończyli studia. Niestety mało czasu przeznaczone jest w trakcie ich trwania na kształtowanie umiejętności miękkich, tak bardzo potrzebnych we współczesnym życiu. Opracowane przez Annę Konarzewską scenariusze lekcji, przeznaczone dla młodzieży, reprezentują niezwykłą pomysłowość zaciekawienia tematami społecznymi. Wykorzystanie metody pedagogiki zabawy, dramy oraz techniki pracy z filmem jest niezwykle atrakcyjne i dociera do emocji młodego człowieka z większą siłą.”

Anna Sowińska, konsultant edukacji daltońskiej, Łódź

„Jeśli chcesz być dobrym nauczycielem, mogę dać Ci jedną radę - bądź przyjacielem swojego ucznia. Czego potrzebujesz? Empatii, życzliwości i pasji. Inne sprawy staną się wówczas dużo prostsze. Książka Anny Konarzewskiej jest właśnie o tym, że można zbudować głęboką więź - jedyną i niepowtarzalną relację, i na całe życie - nauczyciela z uczniem. Jak to zrobić? W tej książce znajdziecie odpowiedź!”

dr Agnieszka Tomasik, koordynatorka Gdańskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Pedagogika”, Gdańsk

„Każdy nauczyciel i wychowawca powinien przeczytać tę książkę, aby poznać nasze potrzeby.”

Monika, uczennica

„Godziny wychowawcze powinny być ustalane z uczniami, tak jak robi to pani Ania. Wtedy angażujemy się w lekcje, podejmujemy rozmowę, wchodzimy w dyskusję. Oglądanie filmów edukacyjnych jest ciekawą opcją, ponieważ uczymy się tak rozumieć wiele rzeczy.”

Sandra, uczennica

„Pełna charyzmy, werwy do pracy, pomocna, przede wszystkim wyrozumiała, mogłabym wymieniać i wymieniać. Pani Ania to wychowawca, na którego czeka się w swoim życiu. To autorytet dla całej klasy, jak i zapewne dla wielu osób, które ją spotkało. Uwielbiam jej dystans do świata i sposób, w jaki przekazuje nam wiele wartości podczas godzin wychowawczych.”

Natalia, uczennica.

Autor
Autor książki

Anna Konarzewska

Anna Konarzewska – niestrudzona, stale dokształcająca się edukatorka, tutorka i polonistka. Kreatywna, pełna pasji i energii dyplomowana nauczycielka oraz wychowawczyni. Jest Ambasadorką Fundacji „Kosmos dla dziewczynek". Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Roku 2021” oraz Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” w 2021 roku. W latach 2022 i 2023 nominowana do Nagrody im. Janusza Korczaka.

Blogerka „Być nauczycielem…” - strony, za pomocą której inspiruje pedagogów na całym świecie – od Ameryki, przez Europę, po Azję. W 2020 roku jej blog otrzymał wyróżnienie od TWINKL. Został wpisany na listę top blogów kulturowo-językowych w Europie.

Autorka książek: „Być (nie)zwykłym wychowawcą” (2019) oraz „(Nie)zwykłych spotkań. Wokół godzin wychowawczych” (2022). Dzieli się w nich pomysłami na edukację i (nie)zwykłe lekcje wychowawcze. Publikacje zostały opatrzone patronatami Polskiego i Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka oraz Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka. Wykładowca w Szkole Wyższej „Ateneum" w Gdańsku na kierunku „Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem”. Od 2020 roku należy do społeczności MIE Expert (Microsoft Innovative Educator Expert), która zrzesza najbardziej innowacyjnych i przedsiębiorczych nauczycieli z całego świata.

Anna Konarzewska prowadzi liczne webinary, szkolenia, warsztaty dla nauczycieli, studentów oraz uczestniczy w wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach poświęconych edukacji. Współpracuje z wieloma organizacjami, aby wspierać młodych ludzi w codziennych wyzwaniach współczesnego świata. Uczy przez zachwyt, prowokację, refleksję i działanie, łącząc w ten sposób dydaktykę języka polskiego z wychowaniem i przygotowaniem uczniów do życia. Jej dialog z uczniami opiera się na pedagogice Janusza Korczaka. Poza nauczaniem dzieli z uczniami swoje pasje teatralne. Jej szkolny zespół teatralny „Makabra" zdobył kilka nagród na scenie wojewódzkiej w przeglądach teatralnych. Na co dzień współpracuje z Operą Bałtycką, Nadbałtyckim Centrum Kultury oraz z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, aby wspierać wszechstronny rozwój swoich uczniów.

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj