Ładowanie

Obrazy

Zamknij

Autor

Zoroastrianizm na ziemiach Polski i Europy

Link do grafiki: TU

Książka

Arkaim

Książka

Arkaim

W maju 2005 roku Arkaim odwiedził Władimir Putin.

Książka

Arkaim

Książka

Arkaim

Arkaim - kolebka Słowian.

Archeolodzy rosyjscy są zgodni co do tego, że opisane w Aweście miasto miast to Arkaim.  Jest co najmniej tak stare, jak Troja i ponad 70 lat starsze od egipskich piramid i starsze od Stonehenge (3300 lat przed naszą erą/ datą umowną). Średnica okręgu widocznego na wielu fotografiach jest identyczna z Stonehenge. Pierwsi odkrywcy opisują Arkaim jako Miasto Swastyki (o zaokrąglonych ramionach) i starożytną wczesną aryjską stolicę, tak jak jest ona opisana w Aweście, w Księdze Venidad.

Arkaim było zamieszkiwane przez okres 200 lat, później zostało spalone i w tajemniczych okolicznościach opuszczone.

Nazwa Aryjczyków, o których tu mowa, pochodzi od słowa Arya i oznacza: honorowy, czcigodny, delikatny, duchowy. Aryjczycy, którzy byli czcicielami Boga Ahury Mazdy, tak jak to zostało objawione przez Zaratustrę tysiące lat przed utworzeniem daty umownej związanej z narodzeniem historycznej osoby w Betlejem, emigrowali z ojczystej ziemi na północ Indii, Iranu, Rosji i pozostałych obszarów Europy, w tym również do Grecji, Niemiec, Francji, Skandynawii, Anglii, Szkocji i Irlandii.

Arkaim jest prawdziwym miejscem narodzin Zaratustry, gdzie została napisana Święta Księga Awesty, by zaraz potem zanieść Jej światło na południe. W Arkaim, jak podają analizy archeologiczne i fakty historyczne, Wielki Starożytny Kapłan i Wojownik został pochowany.

Książka

Arkaim Rekonstrukcja

Książka

Głos powracający z przeszłości


Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj