Ładowanie
Książka
Piąta Siła. Apokalipsy czas najwyższy
Okładka książki

Piąta Siła. Apokalipsy czas najwyższy

Cena
58,00 zł
Data wydania
1 maja 2020
Format
148 x 210
Oprawa
Miękka
Ilość stron
770
ISBN
978-83-8011-976-5
Dostępność
dostępny

Podróże międzyplanetarne i budowanie nowej cywilizacji poza Ziemią – jeszcze kilkadziesiąt lat temu taki scenariusz byłby lifemotivem powieści science fiction. Dziś możemy śmiało wypatrywać jego rychłego urzeczywistnienia. Czy ludzkość posiada jednak moralny mandat, żeby kolonizować inne planety?

Wszechświat ma cel: zostać myślącym gwiazdozbiorem. Za jego realizację w Drodze Mlecznej odpowiada wraz z mieszkańcami galaktyki Zero Drugi, binarna osobliwość z supermasywnej czarnej dziury. Na przeszkodzie staje tytułowa Piąta Siła. Nie ma definicji ani miary, ale jest zabójcza jak wirus. "Piąta" – bo kontrastuje z czterema siłami natury. Rozpanoszyła się również wśród ludzi, doprowadziła do eksplozji ich populacji, a potem zakradła się do kodu sztucznej inteligencji i przejęła algorytmiczną władzę nad milionami megaton w atomowych silosach – zbliża się kres cywilizacji. Ludzie budują statki kosmiczne, chcą uciekać z Ziemi. Tymczasem na niewielkiej maltańskiej wyspie grupa przyjaciół próbuje wymyślić coś, by ludzkie DNA, zainfekowane nienawiścią i obsesją władzy, nie opanowało całego Kosmosu. Niestety, zdemoralizowane elity władzy rządzą już nie tylko na Ziemi. Nawet na odległej Sorglegur, planecie podwójnej, jej mieszkańców gnębi Grimmur, nikczemny Strażnik Gwarancji Obywatelskich. Towarzyszą mu obłudni świadkowie Dobrej Tradycji. Jaki ten Kosmos mały... A gdyby pewnego dnia Ziemianie i Sorglegurianie obudzili się na jednej planecie?

Autor
Autor książki

Piotr Rutkowski

Do niedawna pracownik korporacji, z wykształcenia ekonomista, z wyboru obywatel nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii. Biegacz, maratończyk, zapalony czytelnik, który od półtora roku nie przeczytał ani jednej książki… Bo zeźliły go bestsellerowe pozycje, w których królują rozmemłani bohaterowie poszukujący miłości, pozaziemskie potwory albo psychopatyczni gangsterzy i źli gliniarze, a jedyną zaś puentą jest: kto zabił, zdradził, wykorzystał lub nie pokochał, choć powinien. Tymczasem potworów i psychopatów odnajduje wokół nas, wśród przyjaciół, na szczytach władzy. Chce ich wskazywać palcem, piętnować i wyszydzać; marzy, żeby ich wyeliminować, bo psują nam krótkie życie, niszczą nasz kraj, naszą planetę. Dlatego napisał własną powieść. A gdyby los rzucił go na bezludną wyspę z jednym życzeniem, co by zabrał ze sobą: atrakcyjną partnerkę, może partnera, luksusową willę z całodobowym SPA, dozgonny zapas zimnego piwa czy psa, kundla? A ty?

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj