Ładowanie
Książka
Obudzić państwo
Okładka książki

Obudzić państwo

Cena
35,00 zł
Format
148 x 210
Oprawa
Twarda
Ilość stron
280
ISBN
978-83-7805-339-2
Dostępność
dostępny

Lewicowość to wrażliwość społeczna, otwartość na świat, podejmowanie wyzwań przyszłości, brak uprzedzeń i przesądów. To poszukiwanie stylu życia w kulturze, sztuce, poezji, mediach, Internecie. To w końcu także moda, ale jakże pożyteczna – moda na normalne życie.

„Obudzić państwo” to najbardziej lewicowa, prawie kompletna i co najważniejsze – aktualna oferta reformowania III RP z pozycji polityka o silnej wrażliwości społecznej, przesiąkniętego europejskimi standardami państwa socjalnego, a jednocześnie reprezentującego wartości polskiego patriotyzmu.
Prof. Kazimierz Kik

Krzysztof Gawkowski doświadczenie polityczne zdobywał u samych podstaw – w swoim najbliższym, plebejskim środowisku i w swojej gminie miejskiej. Potem ciągle doświadczenie to wzbogacał, a teraz pisze, że chce „obudzić państwo”. Jego pomysły są dyskusyjne, ale mają znamię osobistej autentyczności i dlatego warto z nim dyskutować.
Prof. Andrzej Mencwel

Autor zdaje sobie sprawę z tego, że ideowość w polityce wiąże się z głębokim przekonaniem o istnieniu wartości bardziej istotnych niż doraźne cele. Wie, że błędem byłoby utożsamianie sensu lewicowości z określonym programem czy działaniami którejś z partii.
Prof. Maria Szyszkowska

Autor
Autor książki

Krzysztof Gawkowski

Krzysztof Gawkowski – lewicowy polityk, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki specjalizujący się w zagadnieniach bezpieczeństwa wewnętrznego. Przewodniczący stowarzyszenia Kongres Polskiej Lewicy. Zaangażowany działacz społeczny i samorządowy. Pasjonuje się historią Polski, szczególnie dwudziestoleciem międzywojennym. Jego prywatne zainteresowania to sport i fotografia. Autor powieści kryminalnej; w planach następne.

http://gawkowski.pl

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj