Ładowanie
Książka
Kruchość dotyku
Okładka książki

Kruchość dotyku

Cena
42,00 zł
Data wydania
10 stycznia 2022
Format
144 x 206
Oprawa
Miękka
Ilość stron
456
ISBN
978-83-8011-120-2
Dostępność
dostępny

Życie tworzące powieść, a nie powieść opisująca życie.

Lucian Coon jest pisarzem, który postanawia w swojej najnowszej książce przedstawić zbeletryzowany kawałek swojego życia. Podejmuje to wyzwanie, starając się być obiektywnym, na ile obiektywny może być zarówno autor, jak i główny bohater powieści.

Nieoczekiwane spotkania, rozmowy, problemy do rozwiązania przywodzą na myśl świetnie opracowaną fikcję literacką, która okazuje się prawdziwym życiem Luciana. Jak sam określa swoją powieść: Jest to raczej otwarta powieść autobiograficzna pisana na bieżąco, bez określonego celu i wizji całości. Historia nieco skomplikowana i przewrotna - niezwykle połączenie aktu literackiego tworzenia z życiem, które także samo przez się układać może się w powieść. Skomplikowane relacje uczuciowe ukazane w opowieści doskonale obrazują złożoność ludzkiej natury. Lektura powieści zachęca do zastanowienia nad tym, w jakim stopniu dzieła literackie są fikcją, a w jakim opisywaną rzeczywistością. A życie? Czy przypadkiem nie nabiera kształtu powieści? Nie brakuje w nim przecież fikcyjnych uczuć, czy starannie zaplanowanej fabuły.

Autor
Autor książki

Marek Machura

Marek Machura - mieszka w Wielkiej Brytanii, w swoim dorobku ma powieści psychologiczno-obyczajowe pt. Konstelacja (2017) oraz Oakmore House (2019). Publikował także w Twórczości.

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj