Ładowanie

Słowa

Zamknij

Książka

Żywieniowy ninja jest książką opisującą obecną sytuację dotyczącą żywności w naszym kraju. Bo musicie wiedzieć, że ktoś kiedyś wymyślił sobie, że fajnie byłoby mieć wolny rynek i swobodny przepływ towarów i usług. I super byłoby też mieć taki nieograniczony dostęp do bezpiecznej i taniej żywności. Tak, żeby już nigdy nie było głodu. I żeby można było sobie pójść do sklepu i wybierać, przebierać i na koniec kupić to, co się komu tylko podoba. I żeby to wszystko było tanie i bezpieczne. Tak żeby wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Ale czy naprawdę tak jest? Może Was zdziwię, ale odpowiedź brzmi: tak. Dokładnie taki stan prawny mamy obecnie w Rzeczypospolitej. Niestety niesie to za sobą duże konsekwencje... Jakie? Żeby się tego dowiedzieć, musicie przeczytać tę książkę do końca!

Książka

Fragment recenzji:

Pozycja ta jest niezwykle przyjemna w odbiorze. Przepisy żywieniowe podzielone są anegdotami i dygresjami autora, cytatami polskich raperów, osób związanych z piłką nożną czy nawet tak znajomemu dla każdego z nas wujkowi z Wigilii. Wojciechowski postarał się, aby informacje zawarte w książce nie odstraszyły czytelnika, a podstępem wkradły mu się do go głowy i zostały w pamięci. Podsumowując, książka Damiana Wojciechowskiego nie jest pozycją, która diametralnie zmieni nasze podejście do żywności, ale z pewnością zostawi coś w głowie każdego czytelnika. Jeśli nie będzie to tytuł rozporządzenia czy ustawy będzie to cytat trenera piłki nożnej z boiska, do którego czytelnik uśmiechnął się pod nosem podczas czytania pozycji. Książka jest zdecydowanie godna polecenia dla każdego zainteresowanego tematyką żywienia, a nie lubiącego czytać sztywnych wykładów na temat przepisów i rozporządzeń.

Pomidorowy Podcast, https://sztukater.pl/ksiazki/item/35054-zywieniowy-ninja.html

Książka

Fragment recenzji:

„Żywieniowy ninja” świetnie pokazuje nam prawdę na temat popularnych i codziennych elementów naszej kuchni - mleka, masła, wędlin czy też serów. Dzięki lekturze jesteśmy w stanie lepiej przyjrzeć się oferowanym nam produktom, a także odłożyć na bok popularne mity dotyczące konserwantów, barwników czy też wszelkiego rodzaju dodatków i ulepszaczy. Damian Wojciechowski uświadamia nas także jak możemy być manipulowani przez firmy zajmujące się produkcją żywności oraz jak ciężko i niekorzystnie jest tymże przedsiębiorstwom próbować nas oszukać. Oczywiście w każdej branży odnajdziemy typowych „januszy biznesu”, ale wybierając się na zakupy do supermarketu musimy przede wszystkim być sami przygotowani do dokonania odpowiedniego wyboru. Nie spotkałem się jeszcze z lepszym ku temu przewodnikiem niż właśnie „Żywieniowy ninja”. Damian Wojciechowski wykonał naprawdę świetną i jednocześnie niezbędną pracę podczas pisania swojej książki. Potrafił trudne tematy ująć w przejrzysty i ciekawy sposób, który dostarcza nam nie tylko rozrywki z lektury, ale przede wszystkim przekazuje elementarną wiedzę, której nie wyniesiemy ze szkoły. Można nawet dojść do wniosku, że „Żywieniowy ninja” otwiera nam oczy na rozpowszechnione przez media mity, w której ślepo wierzy większość społeczeństwa. Moim zdaniem jest to książka, która powinna stać się obowiązkową pozycją w każdym domu by jak najlepiej zadbać o zdrowie swoje, bliskich, a także by być świadomym tego co spożywamy. Przecież każdy z nas uwielbia jeść, to czemu i w tym temacie nie wejść na poziom wyżej?

Chris, https://sztukater.pl/ksiazki/item/35054-zywieniowy-ninja.html

Książka

Fragment recenzji:

„Żywieniowy ninja” to zaskakująca książka, która spogląda na żywienie przez całkowicie odmienny pryzmat, co mocno doceniam i szanuję. Taka pozycja jest potrzebna na polskim rynku, ponieważ podejrzewam, że nie tylko ja mam takie braki w tej tematyce. Książka otwiera oczy na wiele spraw i daje szansę lepiej je zrozumieć.

Olga Piechota, https://sztukater.pl/ksiazki/item/35054-zywieniowy-ninja.html

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj