Ładowanie
Książka
Za wszystko – i za nic
Okładka książki

Za wszystko – i za nic

Cena
32,00 zł
Format
148 x 210
Oprawa
Miękka
Ilość stron
250
ISBN
000-00-0000-000-1
Dostępność
niedostępny

Fragment książki:

W pewnym momencie Emanuela zaczęła opowiadać Marii Magdalenie o Miłości, a ona słuchała słów matki z zaciekawieniem i zadziwiającą cierpliwością…

To prawda, że w pewnym sensie Miłość należy się każdemu – mówiła Emanuela – ale nie jest ona dostępna tak po prostu. Do Miłości, podobnie jak do mądrości, trzeba dojrzeć. Miłość to nie to samo co kochać. Nie można tego mylić! Pożądanie, zauroczenie, pragnienie, by posiąść, zawładnąć, ograniczyć – to pokrótce charakterystyka kochania. Kochać to wymiar fizyczny – zaborczość, erotyka. Ludzie kochają wszystkich i wszystko – podobnie też nienawidzą. Dlatego kochamy i najczęściej cierpimy. Być obdarzonym miłością, to stan bezwarunkowego szczęścia, to wymiar duchowy. Nawet największe kochanie jest ograniczone. Miłości nic nie ogranicza. O ile kochanie nie wymaga specjalnych przygotowań, bo pojawia się spontanicznie i najczęściej kojarzy się z zazdrością, o tyle Miłość wymaga zrozumienia swojej istoty i ogromnej pracy nad sobą. Gdy stajemy się wewnętrznie uporządkowani, nabywamy zdolność panowania na swoimi myślami, emocjami i zachowaniem, gdy otwieramy się na innych ludzi, przestajemy ich wykorzystywać, przestajemy mówić, a zaczynamy słuchać, przestajemy brać, a zaczynamy dawać, patrzymy i zaczynamy dostrzegać piękno i dobro nawet tam, gdzie, wydawać by się mogło, nie ma prawa istnieć… Dopiero wtedy mamy szansę na wzniecenie w sobie Miłości – tłumaczyła Emanuela, mając nadzieję, że Maria Magdalena skorzysta z ofiarowanej mądrości i dołączy do grupy tych nielicznych wybrańców, którzy potrafią wyciągać wnioski z doświadczeń innych ludzi, unikając bolesnych nauk własnych błędów.

Autor
Autor książki

Krzysztof Langer

Krzysztof Langer urodził się w Łodzi w roku 1959. Z wykształcenia lekarz, doktor nauk medycznych. Wielki miłośnik świata natury. Sternik jachtowy, wielbiciel snowboardu, narciarstwa, jazdy konnej, motocykli oraz zaawansowanej turystyki pieszej, niemal w każdych warunkach terenowych. Zafascynowany zjawiskiem, jakim jest życie. Wiedzę zawodową pogłębia o zagadnienia psychologii, w tym psychologii wieku rozwojowego. Inne zainteresowania? Religioznawstwo, zjawiska paranormalne, niekonwencjonalne metody terapeutyczne, bioenergoterapia, zagadnienia związane z rozwojem duchowym, fotografika, ekologia, astronomia i wiele innych. Gra na gitarze, a instrument ten, obok skrzypiec i fletu, traktuje jako swój ulubiony. Alkohol? Śliwowica i czerwone wytrawne wino. Muzyka? Każda, niosąca ukojenie, chętnie przy świetle ogniska lub palących się świecach. Autor książki Jak wyciągnąć palce z wrzątku.


Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj