Ładowanie
Książka
Rozkwitanie. Antologia poetycka
Okładka książki

Rozkwitanie. Antologia poetycka

Cena
28,00 zł
Data wydania
30 lipca 2023
Format
148 x 210
Oprawa
Miękka
Ilość stron
72
ISBN
978-83-8011-288-9
Dostępność
dostępny

Wiosennym myślom, rozkwitającym talentom, dla niewiędnącej miłości.

Słowo od Wydawcy
Z przyjemnością oddajemy do rąk Czytelników tę wiosenną, rozkwitającą słowami antologię. Dlaczego Rozkwitanie? Postanowiliśmy, że chcemy stworzyć publikację, której lektura pozwoli na niekończące się powroty w czas zieleni. Zebraliśmy w tym tomiku różnorodne wiersze, zarówno pod względem formalnym i treściowym. Pozwoliliśmy, by każdy z naszych Autorów odniósł się do głównego tematu z całkowitą dowolnością. Dlatego tak pięknie rozrosły nam się utwory w Rozkwitaniu i znajdziemy tu bujny ogród wszelakich uczuć.
Wiosną nie tylko natura budzi się do życia. Także poeci! W Rozkwitaniu wykiełkowały, a następnie zakwitły wszystkie te myśli, które przezimowały „w szufladach”. Wiosenne słońce swymi promieniami śmiało sięgnęło zapisanych poezją kartek. Przeczytajcie więc… o tym, ile przyjemności można czerpać z istnienia. Gdy łąki kuszą zapachem świeżych ziół, gdy kwiaty zachwycają oczy… a śpiew ptaków jest najsłodszą muzyką.
I jeszcze miłość. O niej także napisać trzeba. O tej, co wiecznie żywa. Dzięki niej trwamy. Rozkwitamy.
Aby uprzyjemnić naszym Czytelnikom czas poświęcony lekturze, przygotowaliśmy specjalny dodatek w postaci nagrań lektorskich. Zapraszamy do posłuchania wierszy! Adres strony:

rozkwitanie.poezjamaglos.pl

Z pozdrowieniami

Redakcja WFW i Poezja Ma Głos


Podziękowania:

Warszawska Firma Wydawnicza dziękuje Wiośnie za natchnienie. Bez wciąż odradzającej się w naturze zieleni nie byłoby Rozkwitania. Szczególne podziękowania kierujemy zaś do wszystkich Autorów. Bez Was nie rozkwitłyby słowa.
Czarkowi Papajowi dziękujemy za współtworzenie tego projektu.
Do wszystkich Czytelników wysyłamy kwitnące, pogodne myśli – z wdzięcznością za czas poświęcony lekturze wierszy.

Współorganizator projektu: Czarek Papaj, Poezja Ma Głos

Patroni medialni: Sztukater.pl, Czytadło (Jagoda Buch), Zaczytana Ewelka

YouTube: playlista


Autor
Autor książki

Joanna Baranowska

Iwona Bober

Kamila Bondarowicz

Jagoda Buch

Łukasz Fronczak

Ewelina Jatczak

Ewa Kaczmarczyk

Magdalena Łubkowska

Kinga Michałowska

Jolanta Reggel

Eva Roszak-Andrukiewicz

Monika Stanisławowska

Helena Trzcionka-Kryściak

Andrzej Wróblewski

Joanna Baranowska – mediatorka, trenerka komunikacji, nauczycielka z pasją, wolontariuszka. Autorka jest mamą dwóch wspaniałych córek, którym dedykuje swoje myśli. Podejmuje liczne aktywności artystyczne: teatralne, plastyczne – tworzy „mazy”, pisze bajki i wiersze, jest autorką tekstów do piosenek. Promuje metody budujące porozumienie i rozwiązujące konflikty. Wierzy, że chęć zrozumienia, uważnego zatrzymania i poddania się refleksji to droga do budowania świadomości i dbałości o siebie oraz o innych. Ciekawość, otwartość i miłość to wartości, które stara się pielęgnować w relacji ze sobą i z drugim człowiekiem.

Iwona Bober – gdynianka z urodzenia i zamiłowania. Raduje ją bliskość morza. Kocha ludzi, przyrodę, morze, poezję, muzykę. Lubi fotografować i oglądać piękne fotografie. Ceni dar życia, cieszy się każdym dniem i taką radość chce zaszczepić swoim dzieciom. Pokłada ufność w Bogu. Jest optymistką. Świadoma słońca, nawet, gdy jest ono za chmurami. Już wiele wiosen przeżyła, więc miała czas rozkwitnąć. Bardzo lubi wzrastać duchowo.

Kamila Bondarowicz – szczecinianka, która z wykształcenia jest pedagogiem szkolnym oraz nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Ogromną sympatię do dzieci łączy ze swoją pasją pisania, czego efektem są wychodzące spod jej pióra bajki i poezja – skierowane do najmłodszych. W sekrecie tworzy jednak również formy dla nieco bardziej dojrzałych czytelników: wiersze, opowiadania, felietony. Autorka książki „Klementynka na ratunek” i treści ebooków edukacyjnych z języka polskiego, laureatka konkursów literackich.

Jagoda Buch – kobieta o wielu zawodach i talentach. Ma serce i duszę wojownika. Jest marzycielką i miłośniczką zwierząt. Wolne chwile spędza aktywnie ze swoim psem. Na co dzień prowadzi blog poświęcony literaturze. Do tej pory jej wiersze ukazały się na łamach pisma literacko-artystycznego „Bezkres”, w sierpniowym numerze 2022 roku: „Tęsknię” oraz „Wić marzenia”. We wrześniu zdobyła III miejsce w konkursie o „ZŁOTY KAŁAMARZ”, a w grudniu wzięła udział w poetyckiej audioantologii „NADZIEJA” (wyd. Aneta Mazurek – Studio Otwarte i Cezary Papaj (pomysłodawca projektu) – Poezja Ma Głos, 2022 r.). Zdobyła kilka wyróżnień w grupach poświęconych poezji.

Łukasz Fronczak – mieszka w Warszawie, ma 38 lat. Pracuje w sieci sklepów Lidl. Jego pasją jest piłka nożna. Od najmłodszych lat lubił obserwować i analizować otaczający go świat. Przerodziło się to w zainteresowanie psychologią i spisywanie myśli na papier, czego efektem jest wydana w październiku 2022 roku książka pt. „Moje paranoje”.

Ewelina Jatczak – jest z zawodu ekonomistką, z zamiłowania poetką. O sobie mówi: „wierszetka”. Pierwsze utwory spod jej pióra powstały dwadzieścia lat temu. W 2022 r. wydała swój tomik poezji zatytułowany „Zapleciona wierszem”. Słowami odzwierciedla bogaty i skomplikowany świat emocji – to one królują w jej bardzo kobiecej, szczerej i bezkompromisowej twórczości.

Ewa Kaczmarczyk – pisze wiersze, opowiadania, bajki i ikony, a także rysuje i maluje. Jest autorką kilkunastu książek np.: „Zaczarowane bajki babci Ewy”, „Płomień w cieniu”, „Kim są jeże”, „Szczęśliwi na 100 %”, „Ulotna jak anioł”, „Dziewczyna z sąsiedztwa”, „Bajkowe – baśniowe utulanki”, „Karolek. O chłopcu, który został świętym”, „Niemożliwe”, „Niepewność”, „Ten Czas”, „W miłości siła”. Swoją twórczość publikowała w licznych almanachach, antologiach i czasopismach. Prowadzi Radomszczański Uniwersytet III Wieku. Jest członkinią Stowarzyszenia Literackiego „Ponad”, Stowarzyszenia Autorów Polskich i należy do ogólnopolskiej Grupy Literycznej. Do swoich zainteresowań zalicza: literaturę, muzykę, film, fotografię, malarstwo – wszelakie. Prowadzi spotkania, warsztaty dla dzieci i młodzieży. Jej wiersze tłumaczono na języki: angielski, bengalski, francuski, niemiecki i włoski.

Magdalena Łubkowska – nauczyciel – bibliotekarz w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej (Filia w Żywcu); laureatka konkursów poetyckich. Uwielbia książki, horrory, muzykę i sport. Publikuje na portalu „Twoje Wiersze”, na stronie Facebook’a „Poetyckie poddasze” oraz w grupach poetyckich; jej wiersze pojawiają się również na blogach: „Poezja na każdy dzień” i „Tomikovo”, w czasopiśmie internetowym „Helikopter”, a także w wydawnictwach, m. in.: „Dobrota”, „Krystyna Wajda KryWaj”, „Poetariat”, „Edu – Art”. Brała udział w poetyckich audioantologiach „Nastroje” i „Nadzieja” (wydawnictwo: „PS Cezary Papaj”, Aneta Mazurek „Studio Otwarte”); współpracuje z wydawnictwem „PS Cezary Papaj” – korekta/audiokorekta. Wydała audiotomik „Ona i On” (wyd. „PS Cezary Papaj”) oraz dwa tomiki drukiem: „Cienie moich tęsknot” i „Dziewczyna w papierowej sukience” (wyd. „Studio Reklamy Adfactory”), ten ostatni również w formie audiobooka (wyd. „PS Cezary Papaj”).

Kinga Michałowska – absolwentka studiów magisterskich na kierunku Archeologia na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka powieści: „Ród wampirów” i „365 powodów, aby zostać”; autorka tomików poezji: „Historia jednego uczucia”, „Złączeni samotnością”, „Podyktowane sercem” i „Rok uczuć”. Jej wiersze ukazały się w następujących antologiach wydawnictwa „Astrum”: „Modlitwa o miłość”, „Wiersze sercem pisane” i „Nim zabierze nas wiatr”. Także w antologiach wydawnictwa „KryWaj”: „Natchnieniem napisane” i „Peron literacki”. Antologia charytatywna dla Ewy. Opublikowano je również w almanachach literackich: „Klinika poczętego szczęścia” i „Naturalne piękno”. A także w czasopismach: „Bezkres” oraz „Dosłownie”.

Jolanta Reggel – ambasadorka „Głosu Seniora”. Urodzona i zamieszkała w Solcu Kujawskim. Wolny czas poświęca pisaniu. Wnuczęta kocha nad życie. Jej pasją jest poznawanie i zwiedzanie świata. Swoje wiersze publikuje w „Głosie Seniora”, od jakiegoś czasu trafiają także do szerszej publiczności – ukazały się m.in. w antologiach wydawanych przez Fundację Poetariat Magdaleny Kapuścińskiej: bajki dla dzieci, wiersze romantyczne w antologii polsko-francuskiej, brzydkie wiersze, o wsi – tematyka wierszy różnorodna.

Eva Roszak-Andrukiewicz – urodziła się w 1985 roku w Zielonej Górze. Mieszkanka przygranicznego Gubina. Zadebiutowała w 2009 roku, w studenckiej gazetce „UZetka”. Uwielbia poezję, góry, kwiaty oraz radosnych i ekscentrycznych ludzi. Rozmiłowana w słowach, co dzień poszukuje inspiracji.

Monika Stanisławowska – urodzona w Brzozowie (województwo podkarpackie), obecnie mieszka w Gdańsku, gdzie po ukończeniu studiów na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG-GUMed rozpoczęła pracę naukową. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła w liceum. Pisze z potrzeby serca. Wydała dwie książki poetyckie: „Moje Serce jest o Tobie” oraz „Blizny”. Wiersze jej autorstwa ukazały się w kilku antologiach poetyckich (m.in.: „Marzyciele”, „Czego pragniesz”, „Poezja Naszych Dni”, „Nokturny”, „Primavera”), w audioantologiach: „Nastroje”, „Nadzieja”, a także w almanachach pisma literacko-artystycznego „Bezkres”. Swoje utwory publikuje także w kilku grupach poetyckich (których jest członkiem) oraz na swojej autorskiej stronie na Facebooku i Instagramie. Jest wielką miłośniczką kawy, poezji i obrazów Pollocka.

Helena Trzcionka-Kryściak vel Malwina Lena Maria – Ślązaczka urodzona w Katowicach. Pisze pod pseudonimem Malwina Lena Maria. Jej prozę i wiersze można przeczytać na autorskim blogu: porcelanoweminiatury.pl. Wydała cztery tomiki. Wiersze i proza autorki ukazały się w wielu antologiach, almanachach. W tym międzynarodowych. Tłumaczone na angielski, niemiecki, hiszpański. Były prezentowane w audycjach poetyckich. Członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Andrzej Wróblewski – emerytowany ekonomista. Autor piosenek, wierszy, bajek i utworów satyrycznych. Laureat kilkudziesięciu nagród w konkursach poetyckich. Zamieszcza swe utwory głównie w zbiorowych publikacjach (antologie, almanachy). W 2019 r. opublikował debiutancki tomik poezji „Wiersze ewangeliczne 2005- 2006”. W tym samym roku wydany został drugi tomik „Wiersze rychwałdzkie”, a w latach 2020-2022: trzy tomy, zbiór humoresek „Z życia emeryta”.

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj