Ładowanie
Książka
Przez ile dróg
Okładka książki

Przez ile dróg

Cena
30,00 zł
Data wydania
15 marca 2018
Format
148 x 210
Oprawa
Miękka
Ilość stron
236
ISBN
978-83-8011-571-2
Dostępność
dostępny

Książka Dariusza Lisa Przez ile dróg jest podróżą do przełomu lat 70. i 80., w którą zabiera czytelników autor. Jednym z głównych bohaterów jest Mateusz, który zbiegiem okoliczności, zupełnie przypadkowo, przeprowadza się wraz z rodzicami do niewielkiego miasteczka i w połowie semestru rozpoczyna naukę w technikum rolniczym. Nowe miejsce, nowi ludzie, nowe sytuacje, a wszystko to wplecione w trudy dojrzewania w szarej rzeczywistości Polski Ludowej, tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego.

Dariusz Lis zaprasza czytelników w podróż w nie tak daleką przeszłość, zadając pytania, które mają znaczenie także współcześnie: czym jest przyjaźń, co jest najważniejsze w życiu, jak osiągnąć szczęście, czy z biegiem lat zmieniamy się na lepsze?

Autor
Autor książki

Dariusz Lis

  • Pozostałe książki autora:
  • D.S.2

Dariusz Lis – urodził się 29 października 1962 roku w Braniewie. Ukończył polonistykę na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. W Olsztynie i Olsztyńskiem pracował jako nauczyciel języka polskiego. Debiutował w czasie studiów utworami opublikowanymi w Almanachu WSP W drodze na Parnas. W roku 1987 wydał zbiór wierszy zatytułowany We wsi R, w roku 1990 Obiema dłońmi niosę do ust, a w roku 1993 książkę dla dzieci Zwierzęta z domu pod kasztanowcem. Następnie w roku 1997 opublikował tom liryków Przegląd rzeczy używanych, w roku 1999 pierwszy tom książki dla dzieci Przyjaciele i wrogowie, a w roku 2000 jej tom II. W roku 2003 ukazał się zbiór opowiadań W pajęczynie granic, przeznaczony dla bardziej dojrzałego czytelnika, a w roku 2010 powieść No i mam za swoje. W roku 2015 DS. 2, czyli życie w komunie.
Jest laureatem licznych konkursów poetyckich i prozatorskich regionalnych i ogólnopolskich. Obecnie pracuje jako polonista i związany jest z regionalna prasą.


Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj