Ładowanie
Książka
Podzielona miłość
Okładka książki

Podzielona miłość

Cena
38,90 zł
Data wydania
29 marca 2019
Format
148 x 210
Oprawa
Miękka
Ilość stron
458
ISBN
978-83-8011-905-5
Dostępność
dostępny

Oddajemy w ręce czytelnika opowieść toczącą się w Mrocznej, niewielkiej miejscowości niedaleko Bydgoszczy. Życie jej mieszkańców płynie spokojnie, trybem utrwalonym tradycją. To tam Hanka Dudałówna zakochuje się w swoim koledze ze szkoły podstawowej; on, chcąc przyjąć święcenia kapłańskie, odwzajemnia jej uczucie jedynie w formie duchowej. Jednocześnie o jej uczucia stara się Krzysztof – syn dziennikarza i nauczycielki. Dziewczyna rozdarta jest tą podzieloną miłością do dwóch mężczyzn.

Zygmunt Pinkowski wprowadza czytelnika w realia dawno minionej epoki. Rysuje świat, w którym religia i władza państwowa nie mogą neutralnie istnieć obok siebie; a ciągły spór światopoglądu „naukowego” z religijnością wyklucza dialog lub porozumienie. Podzielona miłość to portret uczuć, które ignorują sytuację i jednocześnie okazują się ciężkim brzemieniem dla ich nosicielki.

Autor
Autor książki

Zygmunt Pinkowski

Dawniej ksiądz, dziś – po wystąpieniu ze stanu duchownego – ekonomista. Ukończył Wyższe Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Gnieźnie. Przez dwa i pół roku sprawował posługę kapłańską w kilku parafiach, m.in. w Bydgoszczy. W latach młodzieńczych, w szkole średniej, przez kilka lat działał w Sodalicji Mariańskiej. W grudniu 1958 r. zrezygnował z bycia księdzem i założył rodzinę. Wielokrotnie zmieniał miejsce zamieszkania, aż w końcu osiadł na Śląsku. W 1971 r. ukończył studia ekonomiczne. W późniejszych latach pracował na stanowiskach dyrektora w przedsiębiorstwach związanych ze śląskim budownictwem drogowym.

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj