Ładowanie

Słowa

Zamknij

Książka

Recenzja:

Książka Łowcy - między światłem a cieniem to idealna propozycja dla osób, które tak jak ja lubią fabułę z dreszczykiem emocji. Od samego początku fabuła zachęca czytelnika do dalszego zagłębienia się w świat autora. Akcja w książce nie jest monotonna, a wręcz przeciwnie. Zarówno postacie jak i treść współgrają ze sobą. Podoba mi się, że autor wprowadził do swojej książki połączenie elementów fantasy z realnym światem. Polecam.

Damian, https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4984036/lowcy-miedzy-swiatlem-a-cieniem

Książka

Fragment recenzji:

Chciałabym zwrócić Waszą uwagę na młodego autora, z dużym potencjałem. Alan Pałczyński, bo o nim mowa, wydał właśnie swoją pierwszą książkę „Łowcy między światłem a cieniem”. Obserwujcie tego młodego człowieka, bo coś mi mówi, że może on trochę namieszać na polskim horrorowym poletku.

Annie, nastolatka niezbyt łatwo nawiązująca znajomości, niemająca przyjaciół outsiderka, przeprowadza się z mamą i jej nowym mężem do małego miasteczka w Oregonie, gdzie rodzina zamierza rozpocząć nowy etap życia. Piękny dom, urocza okolica zdają się być spełnieniem marzeń. Czemu więc coś wydaje się być bardzo nie w porządku? Czemu tyle domów stoi pustych a ludzie wyprowadzają się z miasteczka? I kim jest tajemnicza dziewczyna, którą widzi Annie, a nikt inny nie jest w stanie jej zobaczyć?

„Łowcy” to znakomita opowieść, z pomysłem, z akcją, która wciągnęła mnie doszczętnie, i chociaż zakończenie nie wbiło mnie w fotel, to i tak oceniam całość bardzo dobrze, mając nadzieję, że kolejne książki będą jeszcze lepsze. Autorowi łatwo przyszło wykreowanie silnych, charakterystycznych bohaterów, z którymi czytelnik może się identyfikować. Mało tego, udało mu się oddać emocje im towarzyszące, ich strach, ból, wątpliwości, ich walkę o przetrwanie. Mnie przekonał, mam nadzieję, że uda mu się przekonać więcej osób. Tego Alanowi Pałczyńskiemu życzę.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4984036/lowcy-miedzy-swiatlem-a-cieniem

Książka

Fragment recenzji:

Główna bohaterka, Annie, przeprowadza się z rodziną do miasteczka, w którym dochodzi do serii zagadkowych morderstw. Ofiarami są głównie jej rówieśniczki. Dziewczyna jest nieco wycofana, ale szybko znajduje wspólny język z Cynthią i jej koleżankami. Niedługo później zaczyna się seria dziwnych zdarzeń, która wplątuje Annie w centrum wydarzeń. Ma ona szansę rozwiązać zagadkę, uratować siebie i najbliższych. Czy jej się uda? Kim jest zabójca? A może powinnam zapytać - czym?

Podobało mi się to, że główna bohaterka nie jest nastolatką wszechwiedzącą. Jest nastolatką, która nie wie wielu rzeczy, dopytuje, stara się domyślić, boi się, jest przerażona, przeżywa wszystko na swój sposób, ma swoje wątpliwości. Nie jest nieustraszona. To ona, w tym dziwnym i niezrozumiałym świecie, pozostaje prawdziwa.

lunka.bookstagram, https://www.instagram.com/p/CV0oyNDs3w2/?utm_source=ig_embed

Książka

Prolog

Do przeczytania TU

Książka

Fragment recenzji:

Historia Annie już od pierwszych stron naprawdę mnie zaintrygowała. Połączenie świata realnego ze światem fantasy okazało się tu być jak najbardziej udane. Warto zauważyć, że często książki fantastyczne opierają się na dość utartych schematach. Wampiry, wilkołaki i inne powszechnie znane stwory to postacie dobrze nam znane. Dlatego też, lubimy gdy pojawia się coś innego i w pewien sposób świeżego. Alan Pałczyński w swojej książce tworzy nową rasę "potworów", ukazując przy tym do czego jest w stanie posunąć się człowiek. Wystarczy tylko jedna kusząca propozycja, by stał się istotą żadną krwi. Autor w ten sposób przedstawia nam swoją wizję człowieka współczesnego, który siebie i wartości materialne stawia na pierwszym miejscu, zatracając przy tym swoje człowieczeństwo. Nie chcę tutaj zdradzać zbyt wiele, więc zostawiam tylko cytat: Za cenę niewinnych dostaniemy dar życia.


Jeśli chodzi o akcję utworu, to toczy się ona naprawdę szybko. Nie brak tutaj zwrotów akcji i wydarzeń, które powodują, że czytelnik nie jest w stanie oderwać się od książki, choćby na krótką chwilę. Muszę przyznać, że świat wykreowany przez autora wciągnął mnie doszczętnie. Każda z postaci była na swój sposób charakterystyczna. Szczerze polecam tę książkę fanom fantastyki i nie tylko.

readmyheart, https://www.instagram.com/p/CVuvVyOML22/

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj