Ładowanie

Słowa

Zamknij

Książka

Fragment recenzji:

„Listy, dzienniki i pamiętniki" to mocna książka, poruszająca, wzruszająca i dająca mocno do myślenia. Fabuła wciąga, a potem nawet na długo po odłożeniu książki nie daje o sobie zapomnieć. Myśli wędrują do niej i do opisanych tu wydarzeń, wielu emocji, które stały się udziałem jej bohaterów. Jeżeli lubicie powieści pełne uczuć, które bardzo udzielają się czytelnikowi, to koniecznie zajrzycie do dzieła Karoliny Dietrich. Moja ocena: 9/10.

korcimnieczytanie.blogspot.com, https://korcimnieczytanie.blogspot.com/2021/03/karolina-dietrich-listy-dzienniki-i.html?fbclid=I

Książka

Fragment recenzji:

Historia Alicji to emocjonalna bomba. Pod niepozorną okładką kryje się genialna opowieść, która zostaje w czytelniku na długi czas.

Autorka pięknie opisuje proces wybaczania, nie tylko sobie, ale przede wszystkim tym, którzy skrzywdzili Alicję najbardziej - rodzicom - tym, którzy mieli zapewnić jej szczęśliwe dzieciństwo, ale nie poradzili sobie z powierzonym zadaniem. Inne poruszone tematy, takie jak przemoc psychiczna fizyczna czy seksualna, gwałt, odrzucenie przez najbliższych, uzależnienie... to wszystko sprawia, że książka nie jest łatwa w odbiorze, momentami realnie boli, ale zmusza czytelnika do refleksji. Wzrusza i wzburza, zapewnia olbrzymie emocje od początku do samego końca.

https://ewelina-czyta.blogspot.com/2021/03/1721-listy-dzienniki-i-pamietniki.html

Książka

Fragment recenzji:

Historia Alicji bardzo mnie poruszyła. Nie ma zdania w tej historii, w którym nie czułoby się bólu, żalu i odrzucenia przez najbliższych, przez otoczenie, przez rówieśników. Ale w tej jakże bolesnej i smutnej historii poznamy i dobrych ludzi, którzy starają się pomóc, dodając otuchy i wiary, że jeszcze będzie dobrze. Historia tak piękna, że aż boli. Więziennictwo i kobiety tam zamieszczone, nie wszystkie traktowane godnie. Gwałty, bicie - odebranie sobie życia z niemocy, bo niepotrzebna, niekochana. Polecam książkę z całego serca, mimo że jest w niej więcej cierpienia niż radości, jest piękna.

https://czytaanna.blogspot.com/2021/03/listy-dzienniki-i-pamietniki.html?m=1

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj