Ładowanie
Książka
Erasmus Deutsch
Okładka książki

Erasmus Deutsch

Cena
38,00 zł
Data wydania
27 listopada 2019
Format
148 x 210
Oprawa
Miękka
Ilość stron
394
ISBN
978-83-8011-941-3
Dostępność
dostępny

Czy ktoś, kto nosi nazwisko Motowidełko, może mieć problemy egzystencjalne? Franek Motowidełko też się nad tym zastanawia, ale wbrew wszystkiemu wyrusza do RFN, by zrobić doktorat – jak mówi – „po lepszej stronie Odry”. W Kolonii poznaje Pię, piękną dziewczynę, która mieszka w tym mieście ze swoją babcią Gertrudą. Pia i Franek spędzają ze sobą coraz więcej czasu, wkrótce zostają parą. Nad ich związkiem jednak zbierają się czarne chmury. Okazuje się, że dziadek Franka w czasie drugiej wojny światowej został zesłany do przymusowej pracy w gospodarstwie rolnym w Austrii, którego właścicielką była babcia Pii. Jej mąż, oficer w armii hitlerowskiej, z kolei wyruszył na front wschodni. Samotna Gertruda Stein zakochała się bez pamięci w młodym Polaku Bolku Motowidełce. Między nimi nawiązał się gorący romans…

W książce Erasmus Deutsch losy współczesnych bohaterów przeplatają się z życiem ludzi, którzy bez względu na traumę wojny i narodowość nie pozbyli się pozytywnych uczuć. Potrafili kochać, współczuć, dyskutować o literaturze, planować przyszłość.

Autor
Autor książki

Jacek Kafel

Jacek Kafel - studiował w Opolu, Wrocławiu, Kolonii i Poznaniu biologię, filozofię i polonistykę. Z pochodzenia Kresowiak urodzony i wychowany na Śląsku, z wyboru Ślązak w Wielkopolsce. Pasjonat historii Europy od czasów oświecenia po współczesność. Skończył z wyróżnieniem kurs kreatywnego pisania w Instytucie Badań Literackich w Warszawie. Finalista VI edycji konkursu Literacki Debiut Roku. Menedżer w korporacji, nałogowy bibliofil, pisarz, dramaturg. Debiut sceniczny: Maria Walewska na deskach Centrum Kultury Lublin w reżyserii Daniela Adamczyka. Powieść Erasmus Deutsch jest debiutem powieściowym.

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj