
Chwile zamknięte w obrazkach
- Cena
- 36,00 zł
- Data wydania
- 13 grudnia 2013
- Format
- 140 x 200
- Oprawa
- Miękka
- Ilość stron
- 372
- ISBN
- 978-83-7805-870-0
- Dostępność
- dostępny
Niemcy, lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku. Zdolny ekonomista zza wschodniej granicy, realizując skrupulatnie dopracowany plan, w krótkim czasie osiąga status zapewniający rodzinie dostatni i beztroski byt. Oddana mężowi, piękna żona znakomicie uzupełnia całość jego układanki. Ale czy na pewno? Wkrótce okazuje się, że tak beztroskie, jak i bezczynne życie w złotej klatce nie jest szczytem marzeń Dagmary. Samotna w obcym kraju, uzależniona od władczego mężczyzny, ambitna, niespełniona kobieta, dążąc do zaspokojenia potrzeby samorealizacji, budzi drzemiącą w sobie pasję i bez reszty oddaje się malarstwu.
Pewnego dnia idealny z pozoru ład burzy seria zaskakujących przypadków. Rodzi się konflikt, który rujnuje dotychczasowe relacje, rodzina staje nad przepaścią. Drogi małżonków rozchodzą się, prowadząc ich w różne strony. Dopiero po dotarciu na manowce życia oglądają się za siebie. Czy obciążeni bagażem bolesnych doświadczeń zechcą jeszcze zawrócić? Czy w labiryncie dróg zdołają odnaleźć tę właściwą? A może jest już za późno? Może… odeszli za daleko?
To powieść o miłości, rozczarowaniu i zdradzie, o cierpieniu i wielkiej namiętności, o walce o siebie i ze sobą, a także o niełatwej sztuce wybaczania, również samemu sobie. To przypomnienie o tym, że nikt w momencie przyjścia na świat nie otrzymuje gwarancji, że wszystko, czego przyjdzie mu po drodze doświadczać, będzie jednoznaczne i równo na półkach życia poukładane, ani tym bardziej że z łatwością da się wtłoczyć w wyznaczone przez społeczne normy, tak zwane, „przyzwoite” ramy.
Halina Biedroń z wykształcenia jest pedagogiem. Po kilku latach pracy w totalitarnej szkole zrezygnowała z wyuczonego zawodu. Próbowała w swoim życiu wielu zajęć, by ostatecznie wraz z mężem zbudować rodzinny biznes. Godząc pracę z macierzyństwem, wychowała dwóch synów. Zawsze myślała o pisaniu, jednak w natłoku codziennych zajęć to, co ważne, niestety często umyka. Rok temu kategorycznie postanowiła zwolnić tempo swojego życia. Wkrótce potem ukazał się na rynku wydawniczym jej literacki debiut, powieść Widok zza rogu życia, o której w „Gazecie Wrocławskiej” ze stycznia 2013 roku czytamy: „Pełna pasji i namiętności historia skomplikowanych losów pewnej rodziny, jeszcze bardziej skomplikowanej miłości, na którą nie można sobie pozwolić, słowem najprawdziwszy romans psychologiczny z Wrocławiem w tle”.
Chwile zamknięte w obrazkach to druga, równie poruszająca, napisana barwnym językiem powieść Haliny Biedroń, której pełna niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji fabuła od pierwszej do ostatniej strony przykuwa uwagę, by na długo po odłożeniu książki na półkę pozostać w pamięci czytelnika.