Ładowanie
Książka
Życie w kancelarii
Okładka książki

Życie w kancelarii

Cena
28,00 zł
Data wydania
28 listopada 2012
Format
144 x 206
Oprawa
Miękka
Ilość stron
224
ISBN
978-83-7805-296-8
Dostępność
niedostępny

Kancelaria co najmniej na 2 tygodnie zamieniała się w kwiaciarnię. Mama przyglądała się każdemu otrzymanemu kwiatkowi, mówiła, że kocha je wszystkie. Myślę, że nie lubiła zakończenia roku szkolnego. Zawsze wtedy płakała. Nie umiała powstrzymać łez wobec uczniów, a to dlatego, że każdego roku jakaś klasa opuszczała na zawsze szkołę.

Prawie sto lat z dziejów polskiej rodziny, opowiedziane we wzruszających wspomnieniach matki i córki. Pierwsza urodziła się na Kresach, potem trafiła na Sybir, a po wojnie próbowała układać sobie życie w innej już Polsce. Druga dorastała na przedmieściach Gorzowa Wielkopolskiego, zaś w dorosłym życiu była i handlowcem, i... radiowcem. Jak toczyły się ich losy? Co je łączyło? Co znaczyła dla nich wiara i patriotyzm? Warto poznać Życie w kancelarii!

Autor

Wanda Milewska, absolwentka Akademii Rolniczej w Szczecinie i Dziennikarskiego Studium Podyplomowego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Urodzona w Gorzowie Wlkp. Dziennikarka Katolickiej Agencji Informacyjnej. Przez 10 lat pracowała w Radiu Gorzów Plus jako prezenterka serwisów informacyjnych oraz autorka audycji o tematyce kulturalnej, społecznej, przyrodniczej. Autorka książki: Prześladowałam Lecha Wałęsę i nie żałuję (2011), w której dokumentuje relacje świadków wizyt Lecha Wałęsy w Gorzowie Wlkp. i opisuje zdarzenia, w których uczestniczyła Opublikowała opowiadania Fantastyczne miasteczko (2007) i Nauczyciel nigdy nie umiera(2006) Współzałożycielka i fundatorka Fundacji Złota Jesień prowadzącej Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych.

Irena Świecik z domu Hardziewicz (1927 – 2011)Urodzona w Krewie - mieście średniowiecznej Litwy (obecnie miejscowość znajduje się na terytorium Białorusi, w obwodzie grodzieńskim). W czasie II wojny światowej wywieziona z rodziną na Syberię. Dyrektor Szkoły Podstawowej, a później przedszkola w Chwalęcicach koło Gorzowa Wlkp. Twórczyni i fundatorka Fundacji Złota Jesień. Założycielka Koła Gospodyń Wiejskich w Chwalęcicach.

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj