Ładowanie
Książka
Stąd do płotu, czyli z życia wiejskiego podwórka
Okładka książki

Stąd do płotu, czyli z życia wiejskiego podwórka

Cena
20,00 zł
Format
130 x 200
Oprawa
Miękka
Ilość stron
34
ISBN
978-83-7805-351-4
Dostępność
dostępny

Inteligenta, wrażliwa książka dla dzieci, traktująca młodego czytelnika z należytym szacunkiem, opatrzona licznymi ilustracjami autorstwa Moniki Laseckiej.

Fragment książki:

Było już prawie ciemno, kiedy krasula Wala zniecierpliwiona rozglądała się po podwórku.
– Tak dłuuugo go nie ma – zamuczała do wszystkich pozostałych zwierząt w gospodarstwie. – Już minęły trzy dni, jak nasz kot Suuuupeł wybrał się w tę niebezpieczną podróż do miasta i do tej pory go nie ma!
– Może stało się coś złego? Chrum, chrum zawsze twierdziłam, że miasto nie jest dla takich jak my! – rzekła świnka Gryzia.
– Dla takich jak my? To znaczy jakich? – zapytały gąski.
– Właśnie takich jak my i inne wiejskie zwierzęta. W mieście żadne z nas nie mogłoby poruszać się swobodnie. Coś o tym słyszałam! Tam się żyje zupełnie inaczej (…).


Autor
Autor książki

Anna Kaca

Autorka wierszy dla dzieci. Od ukończenia studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Warszawskim, realizuje się w pracy jako nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego. W dorobku literackim autorki znajdują się następujące pozycje dla dzieci: Skarby, Przebieranki, Żabie kaprysy i Ciuchcia talentów, które wydała Agencja Reklamowo - Wydawnicza Grey Line z Legionowa, pod patronatem medialnym Gazety Powiatowej. Autorka współpracuje z plastyczką – Moniką Klatką, która ozdabia wiersze swoimi pracami. Jedynie Ciuchcia talentów ma wyjątkowych ilustratorów, są nimi same dzieci i to ich rysunki zdobią karty tej książki. W 2010 roku Anna Kaca zajęła I miejsce w Konkursie Literackim organizowanym przez Kolegium Nauczycielskie w Wieluniu za wiersz pt. Rym, zdobyła też dwa wyróżnienia w konkursach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Legionowie. Czynnie uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom, odwiedza dzieci w szkołach i przedszkolach na spotkaniach autorskich, gdzie „bawiąc się słowem”, próbuje przybliżać im świat poezji.


Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj