Ładowanie
Książka
Przeznaczenie
Okładka książki

Przeznaczenie

Cena
32,00 zł
Data wydania
30 maja 2012
Format
130 x 200
Oprawa
Miękka
Ilość stron
342
ISBN
978-83-7805-043-8
Dostępność
dostępny

To miał być wyjazd jak każdy inny. Bezrobotna Gabrysia zostawia córkę, męża i wyrusza na Wyspy Brytyjskie do pracy w domu opieki. Nie wie tylko, że oprócz pracy znajdzie tam dużo więcej. Co łączy niejasne sny nawiedzające Gabi od pierwszych chwil w nowym miejscu i jej tajemniczego podopiecznego o polskim nazwisku? O czym chce powiedzieć jej matka, nawiedzająca ją w owych snach? I czy w wieku Gabrysi można jeszcze myśleć o prawdziwej miłości…?

Nie tylko ciepła powieść o uczuciach, które potrafią obudzić się po latach, ale też przejmujący obraz emigracji zarobkowej i problemów, z którymi wyjeżdżający muszą sobie radzić w obcym środowisku. Jednak nawet w najciemniejszym tunelu może pojawić się światło… Przecież pięćdziesiątka to ponoć druga trzydziestka!

Autor
Autor książki

Łucja Fice

Łucja Fice – autorka powieści emigracyjnych o opiekunkach i pielęgniarkach pracujących w Europie po 2004 roku. Członek ZLP, osoba nagrodzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Uczestniczka programu „Emigrantki własnym głosem” na Festiwalu Emigracji w Gdyni. Laureatka konkursów ogólnopolskich.

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj