Ładowanie
Książka
Prześladowałam Lecha Wałęsę i nie żałuję
Okładka książki

Prześladowałam Lecha Wałęsę i nie żałuję

Cena
28,00 zł
Data wydania
26 października 2013
Format
144 x 206
Oprawa
Miękka
Ilość stron
164
ISBN
978-83-7805-906-6
Dostępność
dostępny

Autorka dokumentuje relacje świadków dwukrotnej wizyty Lecha Wałęsy w Gorzowie Wielkopolskim w roku 1990 i 2000 oraz opisuje zdarzenia, w których uczestniczyła, podążając śladami laureata pokojowej nagrody Nobla.

W tym czasie, oprócz oporników, pojawiły się też znaczki z Wałęsą. Robiliśmy je z plastiku, który ściągaliśmy gdzieś z windy. Kroiliśmy tę pleksę i szlifowaliśmy pilniczkiem. Wtapialiśmy w nią szpilki i przyklejaliśmy zdjęcie Wałęsy. (…) Zrobiliśmy metodą stykową takie malutkie podobizny Wałęsy na papierze fotograficznym, potem pocięliśmy papier i te fotografie przyklejaliśmy na pleksę.

Marek Rusakiewicz

Dziękuję Bogu za to, że nie oszalałam, że coś mi się nie stało. Przecież jestem człowiekiem z nizin, a dostąpiłam tylu zaszczytów, przyjmował mnie Ojciec Święty, byłam u prezydentów państw i królowych, a pozostałam sobą. Trzeba zawsze pamiętać, że jest się człowiekiem. Ja chcę pozostać zawsze sobą, rozmawiać ze wszystkimi ludźmi, którzy tego chcą.

Danuta Wałęsa - w rozmowie z autorką podczas uroczystości imieninowych w 2007 r.

Autor
Wanda Milewska Ukończyła Akademię Rolniczą w Szczecinie oraz Dziennikarskie Studium Podyplomowe na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest współzałożycielką Fundacji Złota Jesień prowadzącej warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Autorka książek Prześladowałam Lecha Wałęsę i nie żałuję, Życie w kancelarii, Piruetta oraz tomiku Coś mi w duszy gra. Korespondent krajowy Katolickiej Agencji Informacyjnej, dziennikarz Niepełnosprawni Tu i Teraz.

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj