Ładowanie

„Cichy zachód”

Polecam przeczytać tę książkę. Dawno nie miałem w rękach czegoś tak niepewnego, starego, przywołującego coś, czym jesteśmy, może byliśmy, a o czym zapomnieliśmy, co jest już zakopane. Ziemie odzyskane, krzyżowania, pieczenie szarlotki, rozmowy o Bogu i o zdeptaniu żuka. Anioły, diabły, stary kościół. Wszystko miało tam cel, a żadne słowo nie było niepotrzebne. Jest to jedna z pozycji, którą należy przeczytać, ale nie wmawiać innym, o czym jest. Zachować to dla siebie, może nieco o niej, jak tu, opowiedzieć. Nie wyjaśnić, a jak ona, pokazać. I nie zapomnieć o tym, że w tym śnie, alkoholu, Jezusie, szukaniu skarbów, wyrównanego pod włos niemieckiego brzegu i wolnego, nieuporządkowanego polskiego jest coś, o czym, zamykając książkę, odjeżdżając na końcu samochodem z głównym bohaterem, warto pamiętać. Warto pamiętać o tym, co zakopane, co już prawie zniknęło. Warto pamiętać, kim byliśmy, choćby było to tak niepewne, jak widok za mgłą.

Fragment recenzji. Autor recenzji: Rafał Pigoń

link do recenzji: TU


Dla mnie lektura powieści Cichy Zachód była wielką przygodą, niezwykłym doświadczeniem i chwilą nostalgicznego wytchnienia od zwykłych spraw. To podróż w czasie, w przestrzeni i u boku wielkich emocji, wobec których nie można przejść zupełnie obojętnym. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po książkę Artura Justyńskiego, która stanowi coś zupełnie innego, aniżeli współczesna oferta polskiej literatury. Polecam - naprawdę warto!

Fragment recenzji. Autor recenzji: ULECZKAA38

Link do recenzji: TU

Muszę powiedzieć, że jestem totalnie oczarowana tą książką. Artur Justyński jest dla mnie czarodziejem. Patrząc na tę niepozorną książkę, która nie liczy sobie nawet 200 stron, nie spodziewałam się po niej zbyt wiele. Myślałam, że to będzie jedna z tych publikacji, które jednym okiem wpadają, drugim wypadają. Nic z tych rzeczy. To historia, która podbiła moje serce i zostanie w nim na długo.

Fragment recenzji. Autor recenzji: Pani M

Link do recenzji: TU

Ta strona używa plików cookies.
Dowiedz się więcej o polityce plików cookies klikając tutaj